ja-cut

O mně

Narodila jsem se v roce 1976 v Praze. Již přes deset let se věnuji diplomacii, předtím jsem pracovala jako novinářka a překladatelka. Působila jsem v zahraničních redakcích v několika českých médiích (Večerník Praha, Česká tisková agentura, deník Právo) a přeložila jsem na třicet knih pro děti i dospělé. Vystudovala jsem moderní dějiny na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Mojí největší láskou jsou však knihy.

Pouštní včela moje v pořadí sedmá kniha a první román pro dospělé. Moje předchozí tvorba čítá tři romány pro dospívající dívky (Patricie, Míša v síti a Nikki, vrať se) a tři knížky pro děti (Pavoučí příběhy, Příběhy pavoučka Alfonse a Poplach v Tabulkově).

Tak trochu neplánovaně a mimo svůj vlastní ediční plán jsem právě dokončila svůj první fantasy román Hodina psodava, který věřím, že bude čtenáře stejně bavit číst, jako mne bavilo ho psát. 🙂

Nyní již pracuji na dalším románu, tentokrát opět ze současné doby na téma mezilidských vztahů.

O tom, jak jsem se dostala k psaní, se dočtete na stránce  Můj příběh.

16 komentářů u „O mně“

 1. Veroniko, pro mě jste se dnes stala skvělou zprávou. Také ráda píšu a hledám podobně naladěné lidi, Vy jste ale profík. Budu sledovat Vaše další akce a budu ráda v kontaktu. Přeji hodně úspěchů.

  1. Měla jsem dojem, že jsem odpověděla, ale nevidím to tu, tak to napravuji a moc děkuji, to mě těší! 🙂

 2. Vážená paní Matysová,

  přeji pěkný den a prosím: náhodou jsme objevila Vaši stránku. Hledala jsem totiž na internetu odkaz pro koupení knihy od Pauly Danzigerové: Ambra Černá není pastelka. Ambro Černá, neštovice nejsou k jídlu! Jedná se o poslední díl o Ambře, který ještě nemám. Bohužel už nelze sehnat. První jsem dostala ve 3. třídě za odměnu, další jsem náhodou objevila v knihovně na prodej. Chtěla jsem Vás tedy poprosit jako překladatelku, zda byste neměla jeden díl Ambry pastelky/neštovice k prodeji. Omlouvám se za netypické přání, ale zkusit to musím. Mnohokrát děkuji!!!

 3. Na úvod přeji vše nejlepší do roku 2019, ať se splní, co se má splnit. Můj komentář berte prosím jako velké poděkování za dárek, který jste mi dala. Asi jsem vás trochu zaskočil a možná i milé překvapil. 😀 Vše vysvětlím. Jsi delší dobu, v podstatě od studentských let v sobě nosím tutkavou touhu napsat knihu, nyní shodou okolností, je ten vnitřní hlas ještě silnější a cítím, že ten očekávaný moment startu je tu. A v hledání odpovědí na otázky začínajícího autora, zní to úsměvně 😉, naleznu vaše stránky. Přesně, co jsem již delší dobu hledal. Moc děkuji a těším se na případné spojení. Nic se neděje náhodou a zákony přitažlivosti příště platí 🤩 přeji krásný den Michal

 4. Zdravim. Rád bych začal psát knihu, která by se týkala rybaření, přiznávám že mám trochu obavy , protože knih na toto téma je opravdu nepřeberné množství. Mě k tomu přivedlo moje okoli a lidé z internetu, kteří potřebují v začátcích poradit. Mám v plánu začit psát, sbírat rok (možná i vic) informace a pořizovat vlastni fotografie. Zajimalo by mě, v te konečné fázi kolik stojí vydání knihy a dalších věcí co bude potřeba?? Stále nevim, zda se do toho pouštět?!?

 5. Dobrý den,
  momentálně studuji pátým ročníkem na škole v Rakousku a v rámci svojí diplomové práce bych s Vámi udělala rozhovor, jestli by to bylo možné? Tématem jsou knihy, od jejich produkce až po praktickou část a velmi by mě potěšilo, kdybyste mi mohla pár otázek zodpovědět. Bylo by to pravděpodobně formou elektronickou. Děkuji moc za odpověď.

 6. Dobrý večer Veroniko, tímto bych Vás chtěla požádat o kontakt přímo na Vás, ráda bych s Vámi byla v kontaktu ohledně pár otázek s psaním příběhu….Jsem amatér, ale nadšený. Dnes jsem Vás našla zde na netu a asi to byl osud. Snad se už konečně rozhoupu. Toto je první krok a věřím, že ne poslední…Pokud by šlo napsat na Váš email, bylo by to dle mého názoru nejschůdnější. Děkuji pěkně a těším se na spolupráci s Vámi. Hanka

  1. Dobrý večer, Hanko, jakýkoli dotaz lze položit v mé facebookové skupině Odstartujte svoji knihu, tam to uvidím i já 🙂 20. února pak otevírám Akademii psaní, v jejímž rámci budou možné i přímé konzultace, v téže skupině i na blogu Odstartujte svoji knihu najdete upozornění, až zahájím registraci! 🙂

 7. Dobrý večer, vážená Veroniko, prosím Vás tímto o Váš email, ráda bych Vám napsala něco o sobě a pokud mi budete ochotna poradit s mými začátky, budu moc ráda.
  Děkuji Hanka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *