ja-cut

O mně

Narodila jsem se v roce 1976 v Praze. Již přes deset let se věnuji diplomacii, předtím jsem pracovala jako novinářka a překladatelka. Působila jsem v zahraničních redakcích v několika českých médiích (Večerník Praha, Česká tisková agentura, deník Právo) a přeložila jsem na třicet knih pro děti i dospělé. Vystudovala jsem moderní dějiny na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Mojí největší láskou jsou však knihy.

Pouštní včela moje v pořadí sedmá kniha a první román pro dospělé. Moje předchozí tvorba čítá tři romány pro dospívající dívky (Patricie, Míša v síti a Nikki, vrať se) a tři knížky pro děti (Pavoučí příběhy, Příběhy pavoučka Alfonse a Poplach v Tabulkově).

Tak trochu neplánovaně a mimo svůj vlastní ediční plán jsem právě dokončila svůj první fantasy román Hodina psodava, který věřím, že bude čtenáře stejně bavit číst, jako mne bavilo ho psát. 🙂

Nyní již pracuji na dalším románu, tentokrát opět ze současné doby na téma mezilidských vztahů.

O tom, jak jsem se dostala k psaní, se dočtete na stránce  Můj příběh.

5 komentářů u „O mně“

  1. Veroniko, pro mě jste se dnes stala skvělou zprávou. Také ráda píšu a hledám podobně naladěné lidi, Vy jste ale profík. Budu sledovat Vaše další akce a budu ráda v kontaktu. Přeji hodně úspěchů.

    1. Měla jsem dojem, že jsem odpověděla, ale nevidím to tu, tak to napravuji a moc děkuji, to mě těší! 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *