Patricie

patriciePřed několika lety mne ve zprávách zaujala informace, že v České republice přibývá dětských alkoholiků. Není výjimkou, že děti začínají mít první zkušenosti s opilostí už ve 12ti letech.

Když jsem vyrůstala, moje generace hojně četla Memento od Radka Johna či Děti ze stanice Zoo od Christiane F., které nás varovaly před drogami. Nevzpomínám si však na žádnou knížku o nebezpečí alkoholu, která by podobně čtivým způsobem varovala mladé čtenáře. A tak se zrodil příběh Patricie…

Patricie má patnáct let a žije u tety a strýčka.

Začíná v den, kdy patnáctiletou Patricii porazí auto a odvezou ji do nemocnice. Přestože nemá žádná vážná zranění, primářce dětského oddělení jedné pražské nemocnice Niny Reinerové se na ní instinktivně něco nezdá. Nechá si proto dívku v nemocnici na pozorování. Následně se začíná rozvíjet příběh, který postupně svede dohromady tři naprosto rozdílné lidi, jejichž minulost skrývá temné tajemství – chladnou a nepřístupnou lékařku, dospívající dívku s nestabilním zázemím a policejního detektiva Roberta Karase, který je řízením náhody Patriciiným nejlepším přítelem. Díky tomu, že dozvídají pravdu o sobě navzájem, poznávají a nakonec i přijímají zároveň i sami sebe, což jim umožní srovnat se s bolestnou minulostí a otevřít se novým vztahům. Lze zakoupit v knihkupectví i přes bux.cz či jako eKnihu přes eBux.cz.

Knižní klub, Praha 2011

Jedna myšlenka na “Patricie”

  1. Dobry den, dnes jsem si koupila Vasi knizku Patricie. Moc me zaujala, ale nejlepsi je, ze moje sestra se jmenuje Veronika Matysova, jako Vy. Uz se tesim az si ji prectu. Zdravi Patricie (12 let)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *