Hodina Psodava

Obálku vyrobil Michal Březina, autor Měsíčního deníku
Obálku vyrobil Michal Březina, autor Měsíčního deníku

Dovolte mi představit vám můj čerstvě dopsaný román žánru fantasy s názvem Hodina Psodava. Tato ukázka rovněž poputuje do nakladatelství.

Hlavní hrdinka, Runa Tor-Ran, se narodila do rozděleného světa, do rodiny zanícených bojovníků za svobodu, v jeskyni uprostřed hor. Již po desetiletí zuří válka mezi malým, hornatým, houževnatým Rynanem, dříve pověstným svým duchovním a literárním životem, a vojenskou velmocí Argentem, která Rynan okupuje, ždímá jeho přírodní zdroje i nuceně nasazovanou lidskou sílu a postupně se snaží dostat celou zemi pod svou kontrolu. Runa se stává obětí argentské pomsty a dostává se do otroctví, nenechá se však zlomit. Přestože nejprve s dravostí sobě vlastní pomáhá roztáčet spirálu zloby a násilí, posléze přijímá výzvu a stane se někým, kdo ji naopak pomůže zastavit.

Hodina Psodava je příběhem o důvěře v sebe sama a v sílu, kterou vám dává smysluplný cíl, a také o tom, že někdy je naopak nejtěžší přestat bojovat a podat ruku ke smíření.

Kniha je členěná do devíti kapitol. Každá začíná prvním ránem hlavní hrdinky po nějaké zlomové situaci a děj z těchto okamžiků nadále vyprávím retrospektivně. Rozhodla jsem se pro svou ukázku vybrat právě devět začátků, devět těchto rán, které naznačí, o čem v románu jde, nicméně prozradí jenom tak málo, abyste mohli být napjatí, až budete knížku po jejím vydání skutečně číst 🙂

V ukázce se mimo jiné dočtete, podle čeho dostal román svůj název (nápověda – je to v kapitole Mila a Žen).

Přeji příjemný zážitek!

Hodina Psodava – ochutnávka (PDF)

divide

 

2 komentáře u „Hodina Psodava“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *