Míša v síti

Míša v sítiKnižní klub, Praha 2012

Dvanáctiletá Míša Marešová žije na jednom pražském sídlišti pouze s otcem a trvale přítomnou “paní na hlídání”. Máma jí zemřela při porodu a táta je každou chvíli na služební cestě. Když se zrovna netoulá venku se svými třemi kamarády Radimem, Kryštofem a Jáchymem, tráví čas na internetu. Virtuální svět pro ni představuje útočiště před nežádoucí realitou – svět, kde je vše tak, jak by si přála – kde je její táta taky někdy doma, a kde má maminku jako ostatní děti.

Bára Králová se právě s rodinou přistěhovala z Letné a poprvé v životě má vlastní pokoj. Stejně jako její starší bráška Jakub a mladší – ehm – sestra Eliška. Než přišla Eliška na svět, měla Bára s bratrem velmi hezký vztah. Jenže od chvíle, co malá narodila, je Bára vzduch. Nebo si tak aspoň připadá… Že je z Elišky celý paf jejich současný táta, to Bára ještě chápala. Zatímco ona a Jakub se jmenují Královi po jejich pravém tatínkovi, Eliška je po něm Jelínková. Ale že se tak chovají i máma a Jakub… a na Báru jakoby dočista zapomněli. Naštěstí se už necítí sama – přes sociální sítě se seznámila s naprosto skvělým patnáctiletým Kristiánem, se kterým se má už brzy setkat…

Příběh se začíná odvíjet v den, kdy Bára přichází do Míšiny třídy jako nová spolužačka. Paní učitelka ji posadí právě vedle Míši, té však vadí, že už vedle ní nesedí Jáchym (který kvůli dlouhé nemoci musel opakovat ročník) a s novou spolužačkou se nebaví. Alespoň ne zpočátku.

Kromě toho má Míša spoustu starostí s novou učitelkou Annou Vránovou, která jako by si na ni zasedla. Míša netuší, že i Vránová má své temné tajemství. A aby toho nebylo málo, ukazuje se, že Vránová a Míšin táta se znají… a čeká na ni jedno velmi šokující odhalení.

Osudy Míši a Báry se postupně začínají stále více proplétat. Míša je tady pro Báru při jejím dramatickém útěku z domova, a Bára je tady pro Míšu, když si neví rady s rodícím se novým vztahem jejího táty. A síla jejich přátelství se ukáže především ve chvíli, kdy naneštěstí až příliš pozdě vyjde najevo, že Kristán ve skutečnosti není Kristián, ale pedofil…

Míša v síti je příběhem nejen o síle přátelství a důležitosti rodiny, ale i o nebezpečí, které se na dospívající dívky může skrývat na sociálních sítích.

Ukázka č. 1
Ukázka č. 2

Názory čtenářů a recenze si můžete přečíst například zde:

Bux.cz – Literární kavárna – recenze.
Server databazeknih.cz – recenze.
Server databazeknih.cz – komentáře čtenářů.
Klub knihomolů – recenze.
Blog cesky-jazyk.cz – recenze.
Server ČBDB – komentáře čtenářů.
Blog autorky Vall – recenze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *