Překlady

Kromě psaní knih se věnuji i jejich překladům z anglického jazyka. Nejraději překládám knížky pro děti, ale přeložila jsem i několik současných románů, detektivek i literaturu faktu. Nyní, v době internetu, je překládání hračka. Ale v dobách před internetem, to byl mnohdy obrovský oříšek. A neslo to s sebou občas i vtipné situace, o kterých sem někdy také napíšu…

Knihy pro děti a dospívající

carodejkyGeorgie Adamsová a Emily Bolamová: Tři malé čarodějky Knížka vypráví o dobrodružstvích tří malých čarodějek a čaroděje Winka, trollích dětí, dráčka Mráčka a dalších.


kouzelnepohadkyVivian Frenchová a Emily Bolamová: Kouzelné pohádky na dobrou noc Žabák Spotík z kouzelného lesa se tak trochu proti své vůli stává hlavním hrdinou celého příběhu. Okolnosti jej totiž přimějí doprovodit malou Ruby na cestě za splněním jejího nejtajnějšího přání.


OLYMPUS DIGITAL CAMERAPaula Danzigerová: Ambra Černá není pastelka. Ambro Černá, neštovice nejsou k jídlu! Ambra Černá je jedna nadšená třeťačka. Jede navštívit tetu Pamelu do Londýna a očekává, že prožije nejlepší prázdniny svého života.


Paula Danzigerová: Ambra Černá jde do čtvrté ambra2třídy. Ambra Černá si chce vylepšit známky Ambra Černá má starosti. Odstěhoval se její nejlepší kamarád Justýn Daniel. A jako by toho nebylo dost, Ambra začíná mít problémy ve škole.


Paula Dambra3anzigerová: Navždy Ambra Černá. Ambra Černá vidí rudě Školní fotografie představují pro Ambru Černou velký problém. Nejen, že na nich nevypadá tak, jak si přála, ale komu by je měla dát?


Rachel Cohnová: Pop princezna Příběh patnáctileté popprinceznadívky, z níž se přes noc stane popový idol mládeže. Zjišťuje však, že ani pop princezna nemá ustláno na růžích.


Harviolkariet Whitehornová: Violka a Perla Orientu Detektivní příběh o desetileté Violce, která se svou nejlepší kamarádkou Rozárkou dokáže vyřešit záhadu ukradené Perly Orientu.

***

Současný román

letnisestrycoverminiJudy Blumeová: Letní sestry Příběh o dvou dívkách, dvou rodinách a o přátelství až za hrob, které nevydrželo.

***

susannaHilary Normanová: Susanna Dramatický příběh současné ženy, která přežila navzdory neobvyklým strastem a překážkám a stále bojuje jediným způsobem, který zná.

***

cinskatvarMichael Dobbs: Budoucnost má čínskou tvář Když současný dalajláma padne za oběť smrtícímu útoku teroristů, jejich životy zasvěcené duchovní svobodě tím nejsou nijak ohroženy. Stačí jen najít toho, v nějž se dalajláma reinkarnoval.

***

dobbs-mestoMichael Dobbs: Město v obležení Amadeus kolem sebe shromáždí malou skupinu demobilizovaných vojáků a Londýn se po jejich akcích stává městem v obležení. Vláda čelí ultimátu: buď rezignuje premiér, nebo bude Londýn zničen.

***

kourovaclonaVincent Patrick: Kouřová clona Politický thriller z prostředí washingtonského zákulisí mocenského boje s kubánským vůdcem Fidelem Castrem.

***

matrixJack Horsley: Matrix – Úděl vyvoleného Knížka rozebírá postkyberpunkový film Matrix jako živou filosofii, s příměsí Castanedova mýtu a Philipha K.Dicka.

***

Detektivky

stoutRext Stout: Před půlnocí Přestože je to génius, Nero Wolfe nemá práci příliš v lásce… Neochotně bere úkol s vražedným termínem a navíc související s nejskvělejší reklamní kampaní století propagující parfém Pour Amour.

***

elkinsAaron Elkins: Do morku kosti Usvědčit vraha na základě důkazů soudní antropologie je v tomto příběhu jediný způsob, jak se zločinci dostat na kobylku.

***

sandersLawrence Sanders: McNallyho výzva Všichni touží po dědictví, jen někdo však tolik, že je schopen vraždit…

***

graftonovaSue Graftonová: H jako Hrozba Detektivní příběh Kinsey Milhonové, zatím nejsložitější a nejriskantnější – už proto, že tentokrát je zavražděn její přítel a policie dává od případu ruce pryč, což se Kinsey vůbec nelíbí.

***

parker-zubRobert Parker: Zub za zub Detektivka, v níž objevíte nápaditou zápletku, řadu ostrých hochů a spoustu napětí, které se stále stupňuje a vrcholí soubojem muže proti muži mezi Hawkem a Bootsem, Parkerovy fanoušky určitě nezklame.

***

parker-prilivRobert Parker: Příliv Policejní šéf Jesse Stone z massachusettského městečka Paradise stojí před zatím nejsložitějším případem své kariéry.

***

parker-sbohemRobert Parker: Poslední sbohem Velmi nebezpečným nepřítelem může být člověk, který se nebojí smrti. Ještě nebezpečnějším je však ten, kdo vůbec nechce žít. A soukromý detektiv Spenser právě ztratil ženu, která dosud byla smyslem jeho života.

***

parker-smrtRobert Parker: Smrt v lavicích Další z řady Parkerových detektivních románů v lecčems připomíná skutečný a nedávno zfilmovaný případ střílení na střední škole v americkém městečku Columbine.

***

parker-podezreniRobert Parker: Vražedné podezření Přední bostonský soukromý detektiv vyšetřuje vraždu prominentního místního bankéře. Kořeny jeho rodiny sahají až k Mayflower – a možná i k mafii.

***

parker-tajemstviRobert Parker: Tajemství zvídavé slečny Jednadvacetiletá Sarah Markhamová má podezření, že její rodiče nejsou její vlastní. Proto se obrátí na soukromého detektiva v sukních – Sonyu ”Sunny” Randallovou, aby našla její pravé rodiče.

***

sandford-tajnaJohn Sandford: Tajná oběť Jim Kresge, předseda představenstva minneapoliské Polaris Bank, je zastřelen během každoročního loveckého zájezdu své firmy, když na posedu číhá na jelena…

***

sandford-necekanaJohn Sandford: Nečekaná oběť Nečekaná oběť začíná i končí smrtí. Vyšetřovatelé pod vedením Lucase Davenporta se dlouhé měsíce snažili vystopovat bankovní lupičky jménem Candy a Georgie LaChaiseovy, a když je konečně dopadli, ženy se nenechaly odvést jen tak.

***

sandford-pastJohn Sandford: Oběť v pasti Bohatá a úspěšná psychiatrička Andi Manettová a její dvě dcery se stanou obětmi únosu.

***

Literatura faktu

rasismusGeorge M. Fredrickson: Rasimsus, Stručná historie Kniha mapuje historii západního rasismu od jeho vzniku na sklonku středověku po současnost.

***

cirkevBoston Globe: Zrada aneb Krize v katolické církvi Otřesné svědectví o sexuálním zneužívání dětí katolickými kněžími ve Spojených státech.